KEHOP5211.jpginfoblokk_kedv_final_RGB_KA_saját_kicsi.jpg

1. számú melléklet

Tájékoztató a T kategóriás (személygépkocsi) járművezető képzés vállalási és végrehajtási feltételeiről

1.A képző szerv adatai:

• név: AM DASZK, Apponyi Sándor Mezőgazdasági Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma
  • cím: 7184 Lengyel, Petőfi utca 5.
  • telefonszám: 30/3006646
  • iskolavezető: Bernhardt János (NKH nyilvántartási száma: 11691)
  • ügyfélfogadás: 7184 Lengyel, Petőfi utca 5.
  • ÁFSZ nyilvántartási szám: 17-0029-05
  • weboldal: http://www.apponyis.sulinet.hu/

2.A tanfolyamra való felvétel módja:

• Elérte a jogszabályban meghatározott életkort (16 év) vagy annál legfeljebb 180 nappal fiatalabb.
  • Jelentkezési lapon nyilatkozik, hogy nincs jogerősen a jármű vezetésétől eltiltva.
  • Képzési szerződést elfogadja, aláírja, 18 éves kor alatt a szülő vagy gondviselő is aláírja.

3.Az elméleti vizsgára bocsátás feltételei:

• A tanfolyam elméleti részét 56 óra (1 elméleti óra 45 perc), igazoltan elvégezte, vagy annak elvégzése alól felmentést kapott. (felmentés: siket, mozgáskorlátozott)
  • A jogszabályban (16 év) meghatározott életkort betöltötte, annál legfeljebb 90 nappal fiatalabb.
  • elméleti oktatási díjat illetve a vizsgadíjat befizette.
  • Ha az elméleti vizsgát a tanfolyam kezdetétől számított 9 hónapon belül nem kezdi, meg vagy 1 éven belül nem teszsikeres KRESZ vizsgát, akkor új tanfolyamot kell végeznie, és újból be kell fizetni a tanfolyam díját.
  • Ha az első sikeres elméleti vizsgát követően a tanuló a képzést 2 éven belül nem fejezi be, akkor köteles új tanfolyamra beiratkozni és a képzés teljes díját ismételten befizetni.

4.A forgalmi vizsgára bocsátás feltételei:

• Alap és főoktatás kötelező óraszámát, 24 órát (1 gyakorlati óra 50 perc), igazoltan levezette.
  • Oktatás díját illetve a vizsgadíjat kifizette.
  • Vizsgára bocsátás életkorát (16 év) elérte.

5.Oktató járművek

• Az autósiskola saját oktató járművével végzi az oktatási tevékenységet, melynek a díja a felnőttképzési szerződésben van rögzítve és a 2 számú melléklet, részletesen tartalmaz.

Véleménye fontos számunkra ezért kérem a képzéssel kapcsolatos észrevételeket, reklamációt, tájékoztatást, az autósiskola ügyfélszolgálatán személyesen, illetve a megelégedettségi kérdőív kitöltésével közölheti.

Panaszával fordulhat:

• Tolna Megyei Kormányhivatal Közlekedési Felügyelőség Képzésellenőrzési és Vizsgáztatási Osztály, Szekszárd Kiskorzó tér 3. Telefonszám: 74/415-411/158
  • Helyi Önkormányzat jegyzője, vagy Tolna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara Szekszárd.
  • A képzést engedélyező hatósághoz, Nemzeti Közlekedési Hatóság Képzési és Vizsgáztatási Főosztály Budapest Teréz krt. 38. telefon: 06-1-8141818
  • Az autósiskola vezetőjéhez tel: 30-9372638

Érvényes 2018.01.01-től

2. számú melléklet
  T
  16 éves kortól

Az autósiskola által tartott tanfolyam minimális óraszáma, ehhez tartozó oktatási díjak, valamint a vizsgadíjak.

Elméleti oktatás

Teljes képzés díja   189 000 Ft

A tanóra időtartama elméleti oktatás esetén: 45 perc
  elméleti oktatás esetén: 50 perc

Az oktatási órák teljesítését a tanuló a vezetési karton megfelelő rovatában aláírásával hitelesíti minden vezetési óra előtt és után, elméleti oktatás esetén a tanfolyamnaplóban a jelenléti ív aláírása kötelező. Vizsgára csak az bocsájtható, aki a minimális óraszámokat és az 580 km menettávolságot igazoltan teljesítette, valamint a vizsga és oktatási díjakat a képzőszerv ügyfélszolgálatán befizette.

A képzési díj változtatás jogát a képzőszerv fenntartja, telesítés előtt közli a tanulóval.

Érvényes 2018-01-01-től